Oma hääle probleem kuuldeaparaatide esmakordsel kasutamisel
Kuuldeaparaatide esmakordsete kasutajate üks levinumaid kaebusi aparaatide kandmisel on ebaloomulikuna tunduv oma hääl. Seejuures kõlab tihti teiste jutt täiesti normaalselt. Seda ebamugavustunnet saab võrrelda näiteks oma hääle kuulamisega helisalvestuselt – see ei kõla samamoodi, nagu olete harjunud enda häält kuulma.
Kuuldeaparaadi heli saab reguleerida nii, et oma hääl tunduks mugavam, aga see tähendab tavalise aparaadi puhul ka teiste helide kuuldavuse ja kõnest arusaadavuse vähenemist.
Uute Signia Nx kuuldeaparaatide puhul sellist kompromissi teha ei tarvitse. Seadistamise käigus treenitakse aparaadid, et need suudaksid positsioneerida kandja suu asukoha ruumis.
Sel viisil suudavad kuuldeaparaadid eristada nende kandja juttu muust kõnest ja rakendada vastavalt seaded, mis muudavad kasutaja hääle loomulikumaks. Samas ei ole tehtud mingit kompromissi ja siis kui räägivad teised, on endiselt kasutusel maksimaalselt kõnest arusaamist parandavad seaded. Süsteem suudab eristada aparaatide kandja kõnet teistest häältest isegi siis, kui teine kõneleja asub kuuldeaparaatide kasutajast kõigest mõnekümne sentimeetri kaugusel.
Kui soovite enda hääle reguleerimise tehnoloogiaga lähemlat tutvuda või seda järele proovida, võtke ühendust!