+372 533 11 099

   parema[at]kuulmiseni.ee

CROS süsteemid – CROS ja biCROS

Kui teil on ühes kõrvas sügav kuulmislangus, mida ei ole võimalik kuuldeaparaadi kasutamisega kompenseerida, teine kõrv kuuleb aga normaalselt, on teil  abi CROS süsteemist.

Kahjustatud kõrva poolt tulevad helid ei ole hästi kuuldavad ja parema arusaamise huvides tuleb tihti pead pöörata, mis on ebamugav. Probleem tuleb eriti selgelt esile näiteks juhul, kui kõneleja asub kahjustatud kõrva pool, samal ajal kostab aga kuulva kõrva poolt häiriv taustamüra.

CROS süsteemi puhul kantakse kuuldeaparaati mõlemas kõrvas – nii selles mis kuuleb hästi kui ka kahjustatud kõrvas. Hästi kuulvas kõrvas on tavaline kuuldeaparaat. See töötab ilma võimenduseta ja lihtsalt edastab helisid. Kahjustatud kõrvas on aparaat, mis heli ei tekita. Sellel aparaadil on ainult mikrofon ja saatja. Mittekuulva kõrva poolt saadetakse helid juhtmevabalt kuulvas kõrvas olevasse aparaati. Sedasi on kahjustatud kõrva poolt kostuvad helid kuuldavad samamoodi nagu kuulva kõrva poolt.

Vanasti oli side CROS süsteemi aparaatide vahel lahendatud juhtme abil, tänapäevased kuuldeaparaadid on omavahel ühenduses juhtmevabalt.

biCROS süsteem toimib samal põhimõttel nagu tavaline CROS süsteem. Vahe on selles, et nüüd on paremini kuulvas kõrvas olev aparaat programmeeritud selliselt, et see võimendab heli. Seda lahendust kasutatakse siis, kui kuulmine on kahjustunud ka paremini kuulvas kõrvas.

Signia Pure 312 CROS

CROS süsteemis on hea kasutada avatud otsakuga kõlar kõrvas (RIC) kuuldeaparaati, mis tagab paremini kuulvas kõrvas kõige loomulikuma kuulmise. Signia Nx mudelipõlvkonnaga on CROS süsteemide kasutajateni jõudnud esmakordselt sellised võimalused nagu muusika ja telefonikõnede kuulamine otse läbi kuuldeaparaadi. Side mobiiltelefoni ja kuuldeaparaatide vahel toimub Bluetooth’i abil ja Apple iPhone’i kasutajatel ei ole selleks vaja ühtegi lisaseadet.

CROS Silk

Nüüd on Signial pakkuda ka uus, universaalsel kõrvasisesel kuuldeaparaadil põhinev CROS süsteem, mis on mugav ja märkamatu. Universaalsed kõrvasisesed kuuldeaparaadid paiknevad kuulmekäigus. Nende sobivuse kõrva tagavad erineva suuruse ja kujuga silikoonümbrised. Aparaadid tagavad hea helikvaliteedi isegi kõrva peale käivate kõrvaklappidega muusika kuulamisel ja on juhitavad nutitelefoni rakenduse abil. Bluetooth ühendusest tuleb selle miniatuurse mudeli puhul paraku loobuda.